MECCSBESZÁMOLÓK

ISMÉT SIKERÜLT!!! - Nem engedtük elvinni a Kinizsi Kupát...

Idén, október 6-án, másodjára került megrendezésre a Kinizsi Utánpótlás Kosárlabda Kupa. A kupán most is négy csapat szerepelt, a Szentendrei Kosárlabda SE, a Kaszások Akadémia két csapattal és a Szentendrei Kinizsi Honvéd SE.

A mérkőzések sorsolással kerültek megállapításra, melynek eredményeként a Kaszások 2-es csapata a Szentendrei Kosárlabda SE-el, a Kaszások 1-es csapata a SZKHSE-el csapott össze a döntőbe jutásért.
Az első mérkőzés elején a két csapat végig egymás mellett haladt, minden sikeres támadást egy sikeres ellentámadás követett. Az első negyed felénél a Szentendre azonban taktikát váltott és a támadásaikat rendre a magas embereikre játszották ki. A stratégia hatásosnak bizonyult, mert a második negyedet már 10 pontos előnnyel kezdhette a szentendrei csapat. A Kaszások végig küzdöttek, de a magas emberes játéknak nem találták ellenszerét, így a szentendrei gárda előnye lassan, de biztosan nőtt. A harmadik negyed végén, illetve a negyedik negyed elején volt a Kaszás fiúknak egy jó támadási szériája, de a másik csapat előnye így is behozhatatlannak bizonyult. Így a meccset a Szentendrei Kosárlabda SE nyerte 70-55-re.szentendre

a SZENTENDREI KOSÁRLABDA SE csapata

Senki nem gondolta volna, hogy a második mérkőzés egyben a kupa legizgalmasabb és legfordulatosabb meccse lesz. A mérkőzés első negyedében a SZKHSE csapata, mintha egy másik meccsen lett volna csak messziről nézte, ahogy a Kaszás Akadémia jóval fiatalabb legénysége azt csinál vele, amit csak akar. Az első két negyedben szórványosan a szentendreiek is dobtak pár pontot, de a mérkőzést egyértelműen a Kaszások tartották a kezükben és 12 pontos előnnyel fordultak a második félidőre. A SZKHSE játékosai némi fejmosás és taktikaváltás után már láthatóan máshogy álltak a mérkőzéshez. A tempó fokozódott és sorra sikerült kosarakat szerezni, de a Kaszás fiúk sem hagyták annyiban a dolgot, rendre érkeztek a kontrák is. A szentendreiek a negyedik negyed végén mozgósították minden energiatartalékukat és egy 8-0-ás futással 2 pontnyira zárkóztak ellenfelükhöz. A negyed végén egy elhibázott Kaszás támadás után 12 másodpercet mutatott az óra. A szentendreiek támadásba lendültek, de a Kaszások ügyesen védték a "körtét", így nem jutott el a labda magas befejezőemberhez. Végül a szentendreiek pályán lévő irányítója úgy döntött, hogy egy lapra tesz fel mindent és elengedett egy dobást a hárompontos vonalon kívülről. A csarnokban megfagyott a levegő, a légy zümmögését sem lehetett hallani abban az időben, amit a labda a levegőben töltött, hogy egy kicsivel később csont nélkül landoljon az ellenfél gyűrűjében. A Kaszások még visszatámadtak egy rövidet, de a szentendrei fiúk már nem engedélyezték a dobásig való eljutást és így a mérkőzésen először vezetve egy ponttal megnyerték azt, 77-76-ra.
A bronzéremért a Kaszások két csapata mérkőzött. Már a meccs elején kiderült, hogy a Kaszás 1-es csapat jóval rutinosabb játékosokból áll, mint a 2-es. Ez azonban a mérkőzés utolsó negyedéig nem igazán dominált, hiszen a 2-es csapat lendületesen játszott sok kosarat szerezve. Az 1-es brigád inkább félgőzzel ment, látszott rajtuk, hogy testileg és lelkileg is lefárasztotta őket az előző rangadó. A negyedik negyedet egy pontos különbséggel kezdték a csapatok, de ekkor az 1-es gárda megmutatta mit is tud valójában. A játékrészt 19-4 arányban megnyerve, 53-39-es eredménnyel az 1-es csapat megszerezte a bronzérmet.kaszas 1 2

a KASZÁSOK AKADÉMAI csapatai

A kupáért a két szentendrei csapat mérkőzött a döntőben. Sajnos ekkorra már igen elcsúsztak a meccsek időben, ezért a két edző közösen megállapodott abban, hogy a mérkőzést végig futó órával játszák, mely megállapodást a játékvezető és a játékosok is elfogadták. A két csapat olyannyira fej-fej mellett haladt, hogy a második félidőt csupán két pontos különbséggel kezdték meg a csapatok. A harmadik negyedben a SZKHSE öt pontos vezetésre tett szert. Ezután mindkét fél felváltva volt eredményes a teljes negyedik negyedben. Így az SZKHSE végig tartani tudta vezetését, mellyel megnyerte a kupát.kinizsi

az SZKHSE csapata

A barátságos mérkőzések után ismét pozitív visszajelzések érkeztek edzőktől, játékosoktól és szülőktől egyaránt. A kupa most sem jöhetett volna létre Vura Zsolt SE elnök hathatós segítsége nélkül, amit ezúton is nagyon köszönünk Neki. A Szentendrei Kinizsi Honvéd Sportgyesületnek pedig köszönjük a felajánlott díjakat, a hűsítőket és az energia pótlását szolgáló müzli-szeleteket.