nea

hs

laki logo

SZOLNOK – KADI-KUPA PÁROS VERSENY

2015. 06. 20-án rendezték meg Szolnokon a hagyományos Kadi-kupa elnevezésű páros lábtenisz versenyt. Szakosztályunk 3 versenyzője vett részt ezen a megmérettetésen: Sipos Árpád Molnár Gáborral, Tölgyesi Botond pedig az Obsitos SE egyik játékosával, Jónás Dáviddal lépett pályára. A nyílt szakágban 15 csapat indult, a retro szakágban pedig 18 csapat. Dobogós helyezést a Sipos – Molnár párosunknak sikerült elérnie: a nyílt szakágban ezüst, míg a retro szakágban aranyérmet szereztek.

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY – NEMZETKÖZI LÁBTENISZ VERSENY

2015. 06. 27-én nemzetközi verseny és egyben román bajnoki forduló helyszíne volt Hódmezővásárhely.

Ezen a versenyen profi kategóriában három versenyzőnk: Sipos Árpád, Molnár Gábor és Tölgyesi Botond, míg amatőr kategóriában egy játékosunk: Pál Zoltán indult.

A 18 csapatos profi páros mezőnyben a Sipos – Molnár – Tölgyesi csapatunk 2. helyen végzett, míg ugyanezen játékosokból álló hármas csapatunk is felállhatott a dobogóra: a 8 csapatos mezőnyből a 3. helyen végeztek. E két dobogós helyezéssel a profi kategóriában az SZKHSE lett a legeredményesebb csapat.

Az amatőr kategóriában szakosztályunk egyetlen indulója, Pál Zoltán a székesfehérvári István Gáborral lépett pályára, s ez a páros meg is nyerte az amatőr kategóriás páros versenyt.

FONYÓD – MEGHÍVÁSOS PÁROS VERSENY

2015. 07. 04-én Fonyódon, a Tungsram strand két pályáján rendeztek hagyományos páros lábtenisz versenyt.

A versenyen 18 csapat indulhatott, akik az ország minden tájékáról érkeztek, hogy összemérhessék erejüket az egy pattanó – két érintős páros játékban.

Az SZKHSE 6 játékosa is indult ezen a versenyen: Sipos Árpád Lepsényi Boglárkával, Blazsovits Zsolt Szugyiczki Andrással, Cserpes Rudolf új tagunkkal, Juhász Csabával, míg Molnár Gábor az Obsitos SE-s Jónás Dáviddal indult.

Párosaink közül a Sipos – Lepsényi páros tudott legelőrébb jutni ezen a versenyen, ám a csoportból való továbbjutást követő meccsen sajnos megállásra kényszerítette őket a Királyvölgyi László – Dienes Oehm Tivadar – Vincze Zoltán páros csapat, akik tíz éven át a felnőtt válogatott meghatározó játékosai voltak.

BALATONAKARATTYA – NYÍLT HÁRMAS VERSENY

2015. 06. 18-án a balatonakarattyai lábteniszesek szerveztek versenyt hármas szakágban. A versenyen 7 csapat indult, melyek között egy SZKHSE-s csapat szerepelt. A csapat tagjai Sipos Árpád, Molnár Gábor, Tölgyesi Botond és a székesfehérvári István Gábor voltak.

Csapatunk a döntőig menetelt az akarattyai Bercsényi strand pályáján. A döntő igazi döntő volt: három szettben kellett megküzdeniük az aranyéremért a döntős csapatoknak. A döntő szettben főként nagyon kiélezett lett a küzdelem, fej-fej mellett haladt a két csapat, s végül egyetlen ponttal győzedelmeskedett a Dienes-Oehm Tivadar – Királyvölgyi László és Királyvölgyi Krisztián akarattyai hármasa. Az SZKHSE-s fiúk így tehát ezüstéremmel térhettek haza erről a megmérettetésről.